«در جستجوی روشنایی» در زندگی الیور استون

در جستجوی روشنایی
خبر
- 1 دقیقه مطالعه
کتاب «در جستجوی روشنایی» ماجرای زندگی و آثار اولیه الیور استون به قلم خود فیلمساز و ترجمه کورش جاهد به چاپ رسید.‌

به گزارش فیلم نت نیوز، کتاب «در جستجوی روشنایی» ماجرای زندگی و آثار اولیه الیور استون کارگردان سرشناس و جنجال برانگیز هالیوود به قلم خود فیلمساز و ترجمه کورش جاهد در ۵۲۷ صفحه توسط نشر آبان به چاپ رسید.‌

داستان این کتاب از سال ها پیش از تولد الیور استون آغاز می شود، زمانیکه پدر او لویی استون به عنوان افسر ارتش آمریکا در زمان جنگ دوم جهانی به کشور فرانسه رفته و با مادرش ژاکلین گودت آشنا می شود. ازدواج این زن و مرد در روزهای پایانی جنگ دوم جهانی منجر به تولد این فیلمساز در سپتامبر ۱۹۴۶ می شود. سپس در ادامه با جدایی زودهنگام این‌زوج از یکدیگر و ایجاد حس ازخود بیگانگی الیور استون در پایان دوران نوجوانی به منظور گریز از مشکلات ناشی از جدایی پدر و مادر و علاقه به تجربه زندگی در مقیاس وسیع تر در سال ۱۹۶۷ راهی کشور ویتنام می شود که در آن زمان در حال جنگ با ارتش آمریکا بود.

متن کتاب «در جستجوی روشنایی» شرح داستان زندگی و تلاش های این فیلمساز از دوران کودکی با پدر و مادر تا رفتن به مدرسه و سپس اعزام به جنگ ویتنام و پس از آن ورود به جهان فیلمسازی و سینماست که در این کتاب به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

برچسب‌ها: الیور استون،در جستجوی روشنایی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها