«اوپنهایمر» به فروش جهانی ۶۰۰ میلیون دلاری رسید

«اوپنهایمر» همچنان می‌تازد

- 2 دقیقه مطالعه

فیلم سینمایی «اوپنهایمر»  ساخته کریستوفر نولان چهارشنبه این هفته از فروش جهانی ۶۰۰ میلیون دلاری عبور کرده است. این فیلم با بازی کیلین مورفی در نقش جی. رابرت اوپنهایمر پدر بمب اتم روز چهارشنبه ۷.۷ میلیون دلار در ۷۸ کشور بلیت‌فروشی کرد و به ۵۹۳.۵ میلیون دلار در سراسر دنیا و ۳۵۰.۷ میلیون دلار در بازارهای بین‌المللی رسید.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، تازه‌ترین ساخته کریستوفر نولان که فیلمی سه ساعته است، یکی از ۱۰ فیلم پرفروش تاریخ با رده سنی بزرگسال و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ درباره جنگ جهانی دوم است. بریتانیا با ۵۳.۴ میلیون دلار پس از سه هفته پرفروش‌ترین بازار بین‌المللی فیلم است در حالی که آلمان تا پنجشنبه این هفته فروش ۳۱.۵ میلیون دلار، فرانسه فروش ۲۶.۱ میلیون دلاری و استرالیا فروش ۱۹.۱ میلیون دلاری را ثبت کرده‌اند. «اوپنهایمر» در چهارمین هفته اکران در آمریکای شمالی به دنبال فروش ۱۷.۵ میلیون دلاری و کاهش ۴۰ درصدی نسبت به هفته قبل است. این فیلم پس از سه هفته به فروش داخلی ۲۴۵.۴ میلیون دلاری رسیده است.

فیلم «آخر سفر دمتر» (Last Voyage Of The Demeter) استودیوی امبلین آخر هفته پیش رو در بیش از دو هزار و سیصد سالن سینما اکران خواهد شد و در حالی که با بودجه ۴۵ میلیون دلاری تولید شده کمتر از ۱۰ میلیون دلار در افتتاحیه داخلی فروش خواهد کرد. این فیلم دراکولایی و هارر با رده سنی بزرگسال (R) ساخته شده پنجشنبه شب ۷۵۰ هزار دلار بلیت‌فروشی کرده و انتظار می‌رود یک شکست تجاری را رقم بزند.

فیلم «باربی» (Barbie) استودیوی برادران وارنر در چهارمین هفته اکران به دنبال فروش ۳۱.۸ میلیون دلاری است. این فیلم به کارگردانی گرتا گرویگ از ۱ میلیارد دلار در سراسر دنیا گذر کرده و پس از سه هفته ۴۹۲.۶ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخته است.

انیمیشن «لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان» (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem) در دومین هفته اکران به دنبال فروش داخلی ۱۷ میلیون دلاری است. این فیلم به تهیه‌کنندگی سث روگن پس از ۹ روز به فروش ۵۷ میلیون دلاری در ایالات متحده و کانادا رسیده است.

برچسب‌ها: اوپنهایمر،برگزیده،کیلین مورفی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها