گفتگو با میثم معراجی کارگردان سریال «فوفو مسافری از کامادو»

اگر ایرج طهماسب و مرضیه برومند نبودند چند فیلم کودک داشتیم؟

- 3 دقیقه مطالعه

کارگردان سریال «فوفو مسافری از کامادو» معتقد است که اگر کارگردان‌های فیلم کودک که در این سال‌ها از سینما فاصله گرفته‌اند، به عنوان مشاور در کنار کارگردان‌های جوان قرار گیرند، باز هم می‌توانیم به دوران اوج سینمای کودک بازگردیم.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، میثم معراجی کارگردان سریال «فوفو مسافری از کامادو» دغدغه اصلی خود را ساخت فیلم کودک با محتوای مناسب دانست و گفت: «من پیش از کارگردانی سریال «فوفو مسافری از کامادو»، تهیه‌کنندگی اجرایی فیلم سینمایی «بازیوو» را بر عهده داشتم و از آنجایی که دغدغه محتوای کودک و سینمای کودک را همیشه دارم، دوست داشتم با ساخت سریالی باکیفیت اوقات فراغت کودکان را پر کنم.»

معراجی ادامه داد: «در ابتدای ساخت سریال «فوفو مسافری از کامادو» دغدغه بازگشت سرمایه وجود داشت، اما با اعتمادی که علی سرتیپی به من داشت، پیش تولید فیلم را آغاز کردیم و در این مسیر آنقدر تغییرات مثبت انجام شد که داستان خوبی شکل گرفت.»

تهیه‌کننده اجرایی فیلم سینمایی «بازیوو» با اشاره به انتخاب گروه بازیگران و حضور چهره‌های طنز در سریال «فوفو مسافری از کامادو» گفت: «از آنجایی که تا کنون، زیاد محتوای خوبی برای سینمای کودک تولید نشده است، بازیگران مطرح به سختی بازی در ژانر کودک را می‌پذیرند، اما من شانس خودم را امتحان کردم و ۹۰ درصد گروه بازیگرانی که هنگام نوشتن فیلمنامه در ذهنم چیده بودم، بازی در آن نقش‌ها را پذیرفتند. جواد رضویان و الیکا عبدالزراقی خیلی به من لطف داشتند و زمانی که فیلمنامه را خواندند، استقبال کردند. جواد رضویان که کارگردان و بازیگر درجه یک و خاطره‌سازی برای ما است، به من به عنوان یک فیلم اولی اعتماد کرد و امیدوارم که جواب اعتماد آنها را به خوبی داده باشم.»

کارگردان سریال «فوفو مسافری از کامادو» گفت: «مطمئنم که این سریال نسل جدید را پای تلویزیون می‌نشاند، چراکه از کلیشه‌ها دور است. ما در اتاق فکر با بچه‌ها حرف می‌زدیم تا آرزوهایشان را بشنویم و با پروداکشن خوب و فضای ویژوال به تصویر بکشیم. همچنین سعی کردیم محتوایی در این پلتفرم تولید کنیم که اگر یک بچه هفت ساله خواست فیلم را ببیند، خانواده هم بتوانند با او همراهی کنند.»

او با اشاره به سختی کار با کودکان ادامه داد: «کار کردن با بازیگر کودک خیلی سخت است؛ بازیگران کودک مثل اوپراتور هستند و تعامل با آنها سخت است و خیلی صبوری می‌خواهد.»

معراجی با اشاره به اینکه به سینمای کودک نه تنها کم‌توجهی بلکه بی‌توجهی شده است، گفت: «اگر آثار ایرج طهماسب و مرضیه برومند را در نظر نگیریم و به ۲۰ سال گذشته برگردیم، به نظر شما چند فیلم سینمایی کودک با کیفیت داریم؟ شاید حدود چهار فیلم. با اینکه در سال‌های دهه ۷۰ و ۸۰ آثاری چون «گربه آوازه‌خوان»، «گلنار»، «الو الو من جوجوام» و… آثار درخشانی بود که سینمای کودک را زنده می‌کرد. به نظرم اگر کارگردان‌های فیلم کودک که در این سال‌ها از سینما فاصله گرفته‌اند، به عنوان مشاور در کنار کارگردان‌های جوان قرار گیرند، باز هم می‌توانیم به دوران اوج سینمای کودک بازگردیم.»

کارگردان سریال «فوفو مسافری از کامادو» با بیان اینکه سینمای کودک دانش و حساسیت زیادی می‌خواهد، گفت: «سینمای کودک و محتوای کودک بسیار حساس است و اگر دانش خود را به‌روز نکنیم، نمی‌توانیم فیلم‌های خوبی بسازیم. ممنون از اعتماد آقای سرتیپی که اگرچه ریسک بود، اما پای کار ایستادند و امیدوارم جواب اعتماد خود را بگیرند.»

پخش فصل اول سریال «فوفو مسافری از کامادو» به کارگردانی میثم معراجی و تهیه‌کنندگی حسین بهمنی از سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ در پلتفرم فیلم‌نت آغاز شده است.

جواد رضویان، الیکا عبدالرزاقی، بهراد خرازی، پاشا جمالی، رضا شفیعی‌جم، السا فیروزآذر، ستاره حسینی، سارا مقربی، محمدمهراد دادخواه با هنرمندی یدالله شادمانی، مجید افشاری، لاله صبوری و یوسف صیادی از جمله بازیگران سریال «فوفو مسافری از کامادو» هستند.

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها: الیکا عبدالرزاقی،تیتر یک،جواد رضویان،رضا شفیعی جم،فوفو مسافری از کامادو،فیلم نت،میثم معراجی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها