به مناسبت دوبله اختصاصی سه انیمیشن با حضور این شخصیت در «فیلم‌نت»؛

با «کایلو» آشنا شوید

- 2 دقیقه مطالعه

به مناسبت دوبله اختصاصی سه انیمیشن «کایلو: ماجراجویی با پدربزرگ و مادربزرگ»، «کایلو: رزی غول‌پیکر» و «کایلو: شوالیه نقره‌ای» در پلتفرم فیلم‌نت، نگاهی به این شخصیت محبوب انیمیشنی انداخته‌ایم.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، پلتفرم فیلم‌نت در راستای انتشار جدیدترین محصولات مناسب برای کودکان و نوجوانان، سه انیمیشن ۴۴ دقیقه‌ای «کایلو: ماجراجویی با پدربزرگ و مادربزرگ»، «کایلو: رزی غول‌پیکر» و «کایلو: شوالیه نقره‌ای» را به‌طور اختصاصی دوبله کرد.

به مناسبت عرضه این سه انیمیشن با دوبله اختصاصی در فیلم‌نت، به معرفی شخصیت کایلو پرداخته‌ایم.

«کایلو» در اصل یک مجموعه تلویزیونی آموزشی کانادایی برای کودکان بود که پخش آن از سال ۱۹۹۷ توسط Teletoon [که بعدها به شبکه کارتون (Cartoon Network) تغییر نام داد و یک کانال تخصصی کانادایی برای پخش آثار مربوط به کودکان و نوجوانان بود] آغاز شد. چهار فصل اول «کایلو» از طریق تله‌تون پخش شد و از فصل پنجم پخش این مجموعه به Treehouse TV منتقل شد. آخرین قسمت سریال «کایلو» سال ۲۰۱۰ پخش شد.

سریال انیمیشنی «کایلو» بر اساس کتاب‌هایی به قلم هلن دسپوتو ساخته شده و به ماجراهای پسربچه‌ای چهارساله به‌نام کایلو می‌پردازد که مجذوب دنیای اصرافش می‌شود. کایلو در این مجموعه با مادر، پدر و خواهر کوچک‌ترش به‌نام رزی زندگی می‌کند. او با خانواده و دوستانش ماجراهای زیادی دارد و در هر قسمت از تخیل خود استفاده می‌کند.

«کایلو» در زمان پخش با واکنش‌های ضدونقیضی روبه‌رو شد. در اوایل کار، اکثر منتقدان و والدین از این سریال استقبال بسیار زیادی کردند. توانایی سازندگان «کایلو» در این‌که واقعا دنیا را از دید یک بچه ۴ ساله به تصویر بکشند و نحوه نمایش رشد و یادگیری شخصیت کایلو از جمله عناصری بودند که با واکنش‌های مثبتی روبه‌رو شدند. اما به‌تدریج بحث‌های دیگری هم درگرفت و عده‌ای «کایلو» را متهم به بدآموزی کردند. از جمله انتقادات واردشده نسبت به «کایلو»، نمایش شخصیت اصلی به‌عنوان یک کودک لوس و فقدان آینده‌نگری در والدین او بود.

با وجود این بحث‌ها، «کایلو» آن‌قدر سریال محبوبی بود که در سال ۲۰۱۶ یک مجموعه جدید در ادامه این سریال به‌طور اختصاصی برای کانال یوتیوب کایلو ساخته شود. این مجموعه بعدا در آمازون پرایم هم منتشر شد. در سال ۲۰۲۱ هم اعلام شد که پنج قسمت ویژه و ۴۵ دقیقه‌ای با محوریت کایلو و اطرافیانش ساخته خواهد شد. از این میان، چهار قسمت در سال ۲۰۲۲ منتشر شد. سه انیمیشن دوبله‌شده در پلتفرم فیلم‌نت، همگی متعلق به این مجموعه هستند.

در انیمیشن «کایلو: رزی غول‌پیکر»، بعد از اینکه رزی ناخواسته کایلو را اذیت می‌کند، او وارد یک ماجراجویی تخیلی می‌شود و با غولی روبه‌رو می‌شود که در یک مسابقه اتومبیل‌رانی ظاهر می‌شود و هرج و مرج ایجاد می‌کند.

انیمیشن «کایلو: ماجراجویی با پدربزرگ و مادربزرگ» به ماجراهای کایلو در کلبه ساحلی پدربزرگ و مادربزرگش می‌پردازد. کایلو از این‌که می‌تواند در اقیانوس شنا کند بسیار هیجان‌زده است و بسیار متفاوت با پدر و مادرش عمل می‌کند.

در انیمیشن «کایلو: شوالیه نقره‌ای»، کایلو تصور می‌کند که تبدیل به یک شوالیه بزرگ شده است و از پادشاه محافظت می‌کند و در عین حال یاد می‌گیرد که دوستان و خانواده بهترین متحدانش هستند.

برچسب‌ها: تیتر یک،فیلم نت
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها