تماشای یکی از مهم‌ترین فیلم‌های دهه 90 سینمای ایران را از دست ندهید

«بدون تاریخ، بدون امضاء» در «فیلم‌نت»

- 2 دقیقه مطالعه

پلتفرم فیلم‌نت فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» را عرضه کرد.

به گزارش روابط عمومی فیلم‌نت، فیلم موفق و ستایش‌شده «بدون تاریخ، بدون امضاء» توسط پلتفرم فیلم‌نت منتشر شد.

«بدون تاریخ، بدون امضاء» محصول سال ۱۳۹۵ است و به کارگردانی وحید جلیلوند ساخته شده است. این فیلم، دومین ساخته سینمایی جلیلوند پس از «چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت» محسوب می‌شود. فیلمنامه «بدون تاریخ، بدون امضاء» را جلیلوند به همراه علی زرنگار نوشته است. تهیه‌کنندگی این فیلم نیز بر عهده علی جلیلوند و احسان علیخانی بوده است.

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» ماجرای یک کارمند پزشکی قانونی به‌نام دکتر کاوه نریمان را روایت می‌کند که حین رانندگی با موتورسیکلتی تصادف می‌کند که یک خانواده سوار آن بودند، اما هیچ اتفاقی برای آنها نمی‌افتد. ولی در کمال تعجب، فردای آن روز با جسدی در پزشکی قانونی مواجه می‌شود که پسر همان خانواده است و این شروع ماجرا است.

امیر آقایی، هدیه تهرانی، نوید محمدزاده، سعید داخ، زکیه بهبهانی و علیرضا استادی در «بدون تاریخ، بدون امضاء» ایفای نقش کرده‌اند.

«بدون تاریخ، بدون امضاء» را می‌توان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های دهه ۹۰ سینمای ایران از نظر موفقیت در جشنواره‌ها و جوایز داخلی و بین‌المللی دانست. این فیلم در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد دوازده سیمرغ بلورین شد که از آن میان سه جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (نوید محمدزاده) و بهترین صداگذاری را از آن خود کرد.

شش نامزدی در یازدهمین دوره جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی، سه نامزدی در هجدهمین دوره جشن حافظ، و ده نامزدی و پنج جایزه شامل دریافت جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه در بیستمین دوره جشن سینمای ایران (جشن خانه سینما)، از جمله دستاوردهای داخلی «بدون تاریخ، بدون امضاء» محسوب می‌شوند.

دومین فیلم بلند سینمایی وحید جلیلوند در عرصه‌های بین‌المللی هم موفقیت‌های قابل‌توجهی کسب کرد. دریافت دو جایزه بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد از بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز، نامزدی جایزه بهترین بازیگر مرد از جوایز آسیا پاسیفیک، دریافت جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره فیلم استکهلم، کسب جایزه فیپرشی و جایزه ویژه داوران از جشنواره فیلم تسالونیکی، دریافت جوایز بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران از جشنواره فیلم لاس‌پالماس، و دریافت جایزه بخش کارگردانان جدید جشنواره فیلم شیکاگو تنها بخشی از موفقیت‌های بین‌المللی «بدون تاریخ، بدون امضاء» هستند.
«بدون تاریخ، بدون امضاء» همچنین نماینده سینمای ایران در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان در جوایز اسکار سال ۲۰۱۹ بود.

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» در اکران عمومی هم توانست با فروشی بالغ بر ۴ میلیارد تومان به سومین فیلم غیرکمدی پرفروش سال ۱۳۹۶ تبدیل شود.

فیلم تحسین‌شده «بدون تاریخ، بدون امضاء» را می‌توانید در این آدرس تماشا کنید.

برچسب‌ها: برگزیده،فیلم نت،وحید جلیلوند
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها