نگاهی به قسمت سیزدهم سریال «قهوه ترک»

جهانی تازه، زبانی تازه

گزارش
- 1 دقیقه مطالعه
با پخش قسمت سیزدهم سریال «قهوه ترک» داستان ابعاد تازه و متفاوت‌تری به خود گرفته است، در این یادداشت نگاهی داریم به تازه ترین قسمت سریال «قهوه ترک» به کارگردانی علیرضا امینی

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، در این قسمت شخصیت طنین ستاری با بازی «سارا رسول‌زاده» در ادامه جستجو برای حل معمای غیبت خواهرش در شهر استانبول دست به تعقیب شخصیت دانیال با بازی «حامد بهداد» می‌زند و سعی دارد با پوشیدن یک لباس مبدل از راز رابطه دانیال و ترانه سردر بیاورد.

در همین قسمت است که طنین وارد محله بدنامی می شود که ترانه در چند روز پایانی حضورش به قصد یافتن شخصیت پرهام به آنجا رفته بود. به موازات این شاه پیرنگ ما داستانک‌های دیگری که فیلمنامه نویس در قسمت‌های گذشت آن‌ها را به عنوان پیرنگ فرعی در داستان داده بود را می بینیم که عمده ترین آنها داستانک شخصیت اورهان و شخصیت مقصود و جدالی که با گروه داعش دارد است.

استراتژی افشای تدریجی اطلاعات در طول درام در این قسمت هم به خوبی رعایت شده و همچون چند قسمت قبل ابعاد تازه‌تری از روابط بین شخصیت ها و هدف آنها افشا می‌شود.

اغراق نیست اگر بگوییم بیش از ۸۰درصد قسمت تازه سریال «قهوه ترک» به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی روایت می‌شود و همین الگوی زبانی تشخص ویژه‌ای به لحاظ فرمی به این قسمت داده است.

از نکات دارای اهمیت در قسمت سیزدهم سریال «قهوه ترک» بازی خوب «امیر جعفری» در نقش اورهان و همچنین اجرای سکانس‌های تعقیب و گریز در خیابان‌های استانبول است. همچنین این قسمت با یک پایان بندی درست و پر تعلیق کنجکاوی برای دیدن قسمت بعدی این سریال را برای مخاطبان بالا می برد.

سریال قهوه ترک را در فیلم نت از اینجا تماشا کنید.

گالری عکس قهوه ترک

برچسب‌ها: امیر جعفری،پویا نبی،تیتر یک،حامد بهداد،سارا رسول زاده،علیرضا امینی،قهوه ترک،محمد شایسته
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها