«در سایه سرو» به جشنواره فلورانس راه یافت

- 2 دقیقه مطالعه

انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» به بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن نهمین جشنواره فیلم کوتاه فلورانس ایتالیا راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «در سایه سرو» با کارگردانی مشترک شیرین سوهانی و حسین ملایمی جدیدترین تولید انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن نهمین جشنواره فیلم کوتاه فلورانس در کشور ایتالیا نمایش داده خواهد شد.

جشنواره فیلم کوتاه «فلورانس» در سه بخش داستانی، مستند و انیمیشن منتخبان خود را معرفی کرده و به برندگان خود جوایز نقدی اعطا می‌کند.

در خلاصه انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» آمده است: یک ناخدای سابق که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برد، با دخترش در خانه‌ای محقر در کنار دریا و در انزوا زندگی می‌کنند. آنها باید با چالش‌های یک زندگی سخت مقابله کنند. علیرغم تمایل عمیق کاپیتان برای اینکه پدری فداکار و دلسوز باشد، او نمی‌تواند نقش خود را ایفا و با دخترش به روشی که می‌خواهد ارتباط برقرار کند. یک روز صبح، یک اتفاق غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد و زندگی آنها برای همیشه تغییر می‌کند. اینکه آیا این رویداد منبع امید تازه‌ای است و یا یک مشکل جدید، باید دید.»

انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» پیش از این نیز در جشنواره‌های داخلی و خارجی قابل توجهی حضور داشته و موفق به کسب جوایزی شده است.

نهمین جشنواره فیلم کوتاه «فلورانس» از ۵ تا ۷ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ تا ۲۷ ژانویه ۲۰۲۴) در شهر فلورانس، کشور ایتالیا در حال برگزاری است.

برچسب‌ها: انیمیشن،ایتالیا،در سایه سرو
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها