سخنان بازیگر سریال «پوست شیر» در مورد مجموعه محبوب این روزها

در فصل سوم غافلگیر می‌شوید

- 3 دقیقه مطالعه

بازیگر سریال «پوست شیر» گفت: چیزی که در فصل سوم (آخر) خواهید دید با فصل ۱ و ۲ از نظر قصه‌پردازی و روند اوج و فرود بسیار متفاوت است و شما قرار است خیلی زیاد غافلگیر شوید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سعید دشتی در گفت‌‎وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح این که موفقیت و اقبال سریال «پوست شیر» برای وی مسجل بوده است، گفت: متاسفانه سیستم هنری در کشور ما تا حد زیادی به سیستم کارمندی بدل شده است به این صورت که کارگردانی متنی را بردارد و فیلم را بسازد و برود اما تا آن متن دغدغه‌ات نباشد و روح خودت را به درد نیاورد نمی‌توانی آن درد را به تصویر بکشی و برای مخاطب باورپذیر باشی.

وی افزود: «پوست شیر» فیلمنامه بسیار خوبی دارد به صورتی که در زمان پیش‌تولید این سریال وقتی که فیلمنامه‌اش را می‌خواندم چنان مجذوب آن شدم که ۸ قسمت اول را بدون این که حتی موبایلم را جواب دهم یا هرکار دیگری بکنم، خواندم. نقطه قوت «پوست شیر» جایی است که سریال را در درست‌ترین جای ممکن تمام می‌کند. یعنی تعلیق و کشمکش را به جایی می‌رساند که مخاطب خواهان دنبال کردن است و هر قسمت در جایی تمام می‌شود که مخاطب عمیقا دوست دارد قسمت بعدی را ببیند.

بازیگر فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» (رضا زهتابچیان/ ۱۳۹۹) تصریح کرد: در حقیقت باید گفت سکانس‌های پایانی هر قسمت به شکل درجه یک مهندسی شده است.

دشتی با اشاره به شناخت خود از شخصیت شهاب حسینی پس از بازی در این سریال یادآور شد: شهاب حسینی استاد من است و در بحث کاری هم در این مدت از ایشان بسیار آموختم. حسینی برای من در بازی این سریال یک دانشگاه بود؛ از منش و رفتار ایشان در پشت صحنه گرفته تا این که چقدر به پارتنرشان اهمیت می‌دهند.

وی افزود: شما به عنوان کسی که در کنار شهاب حسینی بازی می‌کنید صرفا آرامش و طیب خاطر دارید و اصلا این گونه نیست که بگویید چون او سبقه‌ای طولانی در دنیای بازیگری دارد یا پشت جوایزش قایم می شود، رفتار خوبی نخواهد داشت.

بازیگر مجموعه نمایشی «ابله» (کمال تبریزی/ ۱۳۹۳) بیان کرد: در همکاری با شهاب حسینی شما آدمی را می‌بینید که در کنار شماست که کمک کند تا شما بالا بیایید نه این که خودش دیده شود و این موضوعی است که متاسفانه در بسیاری از بازیگران وجود ندارد چرا که به نقش کنارشان اهمیت نمی‌دهند اما ایشان همیشه می‌گوید نقطه استاندارد بازی در کاراکتر روبه‌روی شماست. به همین دلیل فضایی که ایجاد می‌کند و گپ و گفتی که درباره نقش و تحلیل آن شکل می‌دهد جنسی از همفکری است و پیشنهادهایی که می‌دهد به نوعی مانند رفیقی است که در کنار شماست و نه آدمی که از جای دیگر آمده.

دشتی اضافه کرد: جدای از شهاب حسینی باید بگویم که جمشید محمودی در مقام نویسنده و کارگردان اثر بسیار کار درست بود.

بازیگر فیلم سینمایی «اتاقک گلی» (محمد عسگری/ ۱۴۰۱) تصریح کرد: من از قسمت دوم در سریال هستم. من در این سریال شخصیت سروان یاراحمدی هستم که با بهزاد خلج (سروان رسول) و شهاب حسینی (سرگرد محب مشکات) سه پلیس این قصه هستیم.

وی توضیح داد: فیلمبرداری «پوست شیر» هفته دیگر به پایان می‌رسد، البته قرار بود پیش از اینها به پایان برسد اما به طول انجامیده است. تمام فیلمبرداری تهران بود اما تیم یک بخش را به شمال رفتند که همان چیزی بود که در قسمت دوم این سریال دیدید.

دشتی در پاسخ به این سوال که لوکشین جایی که جنازه ساحل و بعدها شواهد پرونده (مانند دستبند صمد) در آنجا پیدا شد کجا بوده است، گفت: این لوکیشن در احمدآباد مستوفی بود. در فیلمنامه استنباط می‌شود که این مکان کنار اتوبان است اما در حقیقت نیست؛ احتمالا اگر مخاطب این را بداند می‌گوید که احمدآباد چه ربطی به جاده شمال دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مخاطب باید منتظر یک چهره جدید به عنوان مسبب این داستان‌ها باشد یا خیر بیان کرد: این را نمی‌توانم بگویم. تعهد دارم که چیزی در این باره نگویم. شما قرار است خیلی زیاد غافلگیر شوید. فقط می‌توانم بگویم چیزی که در فصل ۳ خواهید دید با فصل ۱ و ۲ از نظر قصه‌پردازی و روند اوج و فرود قصه و سریال بسیار متفاوت است؛ اوج قصه در کنار فرود آن است که معنا می‌یابد. مانند گرما که در کنار سرما معنا می‌یابد.

برچسب‌ها: برگزیده،پوست شیر،فیلم نت
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها