مجموعه مستند جدید شبکه مستند با موضوع اختراعات و اکتشافات

روایت رویدادهای علمی در «چگونه اتفاق افتاد»

- 2 دقیقه مطالعه

مجموعه مستند «چگونه اتفاق افتاد» به تهیه‌کنندگی مهدی شا‌ه‌محمدی، تولید جدید شبکه مستند با موضوع تاریخ علم در ۲۵ قسمت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه‌ای آماده شده و از امشب (دوشنبه ۲۰ شهریور) ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

به گزارش گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از روابط‌ عمومی شبکه مستند، شاه‌محمدی درباره مستند «چگونه اتفاق افتاد» گفت: این مجموعه در دو فصل ۸ قسمت و ۱۷ قسمتی طراحی شد، در فصل اول که با نام ریزترین اما خطرناک ترین دشمنان نشل بشر پخش خواهد شد تا حدود زیادی اکتشافات حوزه پزشکی و درمان مدنظر بوده و در ۱۷ قسمت دیگر به اختراعات بشر از پرواز و موتور تا تاریخ سینما پرداخته شده است.

شامحمدی ادامه داد: چگونه اتفاق افتاد یک مجموعه مستند آرشیو محور است و از نریشن سوم شخص به عنوان راوی دانای کل استفاده شده است.

این تهیه‌کننده گفت: گرچه این مجموعه آرشیوی است؛ اما برای جذاب‌تر شدن کار وقت گذاشته شده، شاید بتوان گفت این مجموعه فیلم مقاله است، سعی کردیم کار به شکلی نباشد که تماشایش مخاطب را خسته کند، یا احساس کند پیش‌تر شبیه این مستند را دیده است.

شا‌محمدی با بیان اینکه برای ساخت این مجموعه پژوهش جامع و کاملی انجام شده، افزود: ساخت ۸ قسمت اول «چگونه اتفاق افتاد» حدود ۲ سال و نیم زمان برد، پژوهشگر و البته نویسنده اولیه این قسمت‌ها امیررضا مازندرانی دکتر داروساز است و رفرنس‌های پژوهش به‌شدت ریشه پزشکی دارد، او در کار به منابع اینترنتی و کتابخانه‌ای بسنده نکرد و برای پژوهش دو یا سه کتاب تهیه و توسط ایشان و کارگردان کار ترجمه شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این تهیه‌کننده در پایان گفت: حدود ۱۳ قسمت از این مجموعه مستند آماده پخش شده و تولید قسمت‌های دیگر ادامه دارد.

«چگونه اتفاق افتاد» از این هفته در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته و دوشنبه‌ها ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود، تکرار این مجموعه هم روز بعد ساعت ۱۵ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ است.

برچسب‌ها: چگونه اتفاق افتاد،شبکه مستند،مستند،مهدی شامحمدی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها