سومین «ده‌گانه» کوتاه آمد

- 2 دقیقه مطالعه

سومین بسته فیلم کوتاه شامل ۱۰ فیلم از روز یکشنبه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به‌گزارش فیلم نت نیوز به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سومین بسته فیلم کوتاه «ده‌گانه» از تولیدات انجمن سینمای جوانان، برای نمایش آنلاین در پلتفرم‌ فیلم‌نت از روز یک‌شنبه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ در دسترس مخاطبان فیلم کوتاه قرار داده است.

این بسته که سومین بسته از سری «ده‌گانه»های نمایش فیلم‌های انجمن سینمای جوانان ایران در بخش «سینمای دیگر» فیلم‌نت است، ۱۰ فیلم کوتاه زیر را شامل می‌شود:

«حفره مشترک» به نویسندگی و کارگردانی اسماء ابراهیم‌زادگان و تهیه‌کنندگی مشترک اسماء ابراهیم‌زادگان و انجمن سینمای جوانان ایران در سال ۱۳۹۵ ساخته شده و راوی داستان محمود است که به تازگی مستاجر خانه زن و مردی شده است؛ ارتباط او با صاحب خانه‌اش از نوع روابط معمول نیست.»

«چله‌نشین» به نویسندگی و کارگردانی امید میرزایی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رفسنجان تولید شده است. چله‎نشین داستان شخصی است که هم‌دمش را در تصادفی از دست داده و روزها را برای روبه‌رو شدن با مرگ سپری می‌کند.

«خاطرات مخدوش یک دریاچه» به نویسندگی وحید و نوید نامی، کارگردانی نوید نامی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر تهران ساخته شده و در خلاصه داستان آن چنین آمده‌است:«در سال ۲۰۲۹ جهان دریاچه‌هایش را از دست می‌دهد و آدم‌ها خاطراتشان را… »

«خانه عروسک» به نویسندگی و کارگردانی سلیمان ابراهیمی و به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر تهران و سلیمان ابراهیمی ساخته شده است و داستان عروسک‌گردانی را روایت می‌کند که به شدت کلافه و سردرگم از صدایی‌ست که مزاحم کار او است.

«خروس‌ها» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا جلالیان و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر قزوین ساخته شده است و ماجرای دو سرباز را روایت می‌کند که برای تفریح به ساحل شمال می‌روند.

«دختری در میان اتاق» فیلمی به‌نویسندگی و کارگردانی کریم لک‌زاده و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر شیراز است و در آن دختری پس از سال‌ها به دیدار پدرش می رود.

فیلم‌نامه «دریا موج‌موج می‌لرزد» را امیر غلامی نوشته و آن را کارگردانی کرده‌است. این فیلم کوتاه داستان پیرمردی است که در دریا زندگی می‌کند و برای مردگان میدان جنگ تابوت می‌سازد.

«دریازدگی» را حامد اصلانی در سال ۱۳۹۶ نگاشته و کارگردانی کرده است. این فیلم راوی داستان پیرمرد ترومپت‌زن در هوای قراری خيالي‌ست….؛ تهیه‌کنندگی این فیلم برعهده انجمن سینمای جوانان ایران، امیر آرین و حامد اصلانی بوده است.

«ده صبح» به‌نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی ثابت‌قدم مقدم قصه دختری است که هر روز به دیدن عشقش می‌رود تا این‌که روزی می‌فهمد به او خیانت شده؛ او دقیقا نمی‌داند عشق بوده یا توهم ….

سهیل امیرشریفی فیلم‌نامه فیلم کوتاه «دیدن» را  نگاشته و به تهیه‌کنندگی خود آن‌را کارگردانی کرده است.در «دیدین»، رعنا به ملاقات دوستش شهریار که نصاب دوربین مدار بسته است می‌رود و مورد توهین پسری قرار می‌گیرد. شهریار که از طریق دوربین‌ها این صحنه را می‌بیند، پسر را می‌شناسد و تصمیم به انتقام می‌گیرد.

بسته‌های «ده‌گانه» به تناوب در پلتفرم فیلم‌نت بارگذاری و متعاقبا زمان آغاز نمایش آن‌ها و فیلم‌های هر بسته اعلام خواهد شد.

 

برچسب‌ها: انجمن سینمای جوانان ایران،برگزیده،تیتر یک،سینمای دیگر،فیلم کوتاه
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها