تغییر نظر کن لوچ در مورد ادامه فعالیت در سینما

فیلمساز ۸۶ ساله‌ای که خیال بازنشستگی ندارد

- 1 دقیقه مطالعه

کن لوچ، کارگردان باسابقه بریتانیایی، اعلام کرد قصد بازنشستگی ندارد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از رویترز، کارگردان ۸۶ ساله بریتانیایی که امسال با فیلم «بلوط پیر» در جشنواره فیلم کن حاضر بود اعلام کرد نمی‌داند «بلوط پیر» آخرین ساخته‌اش خواهد بود یا نه.

کن لوچ که ماه ژوئن ۸۷ ساله می‌شود، گفت: «اوه، نمی‌دانم. من روز به روز پیش می‌روم. اگر ستون‌های ترحیم را می‌خوانید و اسم شما در آنها نیست، روز خوبی است. پس به مسیر ادامه می‌دهیم.»

لوچ ماه گذشته به هالیوود ریپورتر گفته بود که احتمال دارد «بلوط پیر» آخرین ساخته‌اش باشد.

پل لاورتی، همکار فیلمنامه‌نویس کن لوچ در فیلم‌هایی چون «بادی که بر مرغزار می‌وزد»، «در جست‌وجوی اریک»، «سهم فرشتگان» و «من، دانیل بلیک» نیز اعلام کرد دور از ذهن نیست که لوچ به‌سراغ کاری غیر از سینما برود. به‌گفته لاورتی، «او متواضع‌تر از آن است که بگوید فیلم فقط یکی از کارهایی است که انجام می‌دهد. بنابراین سر او بسیار شلوغ خواهد بود.»

«بادی که بر مرغزار می‌زود» و «من، دانیل بلیک» دو فیلم لوچ هستند که به نخل طلای جشنواره کن رسیده‌اند. لوچ یکی از ۹ فیلمسازی است که توانسته بیش از یک بار نخل طلا را کسب کند. «بلوط پیر»، تازه‌ترین ساخته این فیلمساز چپ‌گرا، در یک دهکده سابقا معدنی در بریتانیا می‌گذرد؛ جایی‌که میخانه تنها مکان باقی‌مانده محلی برای مردم است. اما وقتی پناهجویان جنگ‌زده سوری نیز به‌دعوت صاحب میخانه به آنجا می‌آیند، عده‌ای از این امر خوشحال نمی‌شوند.

برچسب‌ها: کن لوچ
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها