بازی مؤثر ژیلا شاهی در فصل دوم سریال «پوست شیر»

مسلط در نمایش موقعیت‌های متضاد

- 2 دقیقه مطالعه

ژیلا شاهی که پیش‌تر بازی‌اش در دو فیلم «قصر شیرین» و «موقعیت مهدی» بسیار به چشم آمده بود، حالا با پیش رفتن داستان سریال «پوست شیر»، جنبه‌های مختلفی از بازی‌اش را نمایان کرده است. در قسمت دوم از فصل دوم «پوست شیر» شاهی برای نقش «مژگان» سنگ‌تمام گذاشت و هم‌پای هادی حجازی‌فر و علیرضا کمالی، به یکی از قطب‌های اصلی سریال تبدیل شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، ژیلا شاهی از سال ۱۳۹۰ وارد سینما شد و بعد از بازی در چند فیلم، سال ۱۳۹۷ برای بازی در فیلم «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی، نامزد سیمرغ بلورین شد و توجه‌های زیادی را به خودش جلب کرد. بازی او در نقش همسر شهید باکری در «موقعیت مهدی»، بار دیگر او را در مرکز توجه‌ها قرار داد.

شاهی در قسمت‌های ابتدایی سریال «پوست شیر» به نسبت نقش کمرنگی داشت. تنهایی، ترس از آینده و تلاشش برای ابراز علاقه به رضا پروانه و ترغیب او برای ازدواج رسمی مشهود بود اما این نقش رفته‌رفته رنگ گرفت و در قسمت جدید «پوست شیر» وارد مرحله جدیدی شد.

یکی از سکانس‌های درجه یک قسمت جدید، سکانس مواجهه مژگان با بطری‌های عرق و ورودش به دنیای ساقی‌ها است. او که از ابتدا به عنوان زنی مهربان و ساده‌دل معرفی می‌شد، حالا در نقطه‌ای قرار می‌گیرد که باید به تنهایی دو تا باکس پر از عرق را با خود همراه کند. ترس و نگرانی چهره‌اش، آن هم در پس‌زمینه دیالوگ‌های مرد ساقی موقعیت دشوارش را کاملاً دقیق به نمایش می‌گذارد.

بلافاصله بعد از این که او را با استیصال و هراس درحال حمل دو باکس بزرگ عرق وسط اتوبان تنها می‌بینیم، داستان به جایی می‌رسد که قرار است مژگان به همراه نعیم و رضا به مراکز خالکوبی برود و طناز را پیدا کند.

او این بار با ظاهری آراسته و کاملاً متفاوت از همیشه به میدان می‌آید. انگار حمل دو باکس عرق و پولی که به او وعده داده شده، چنان جسارتی به او داده که حالا می‌تواند با اعتمادبنفس کامل خودش را یکی از همان زن‌هایی جا بزند که برای خالکوبی به مراکزی در بالای شهر می‌روند.

مژگان با اینکه متوجه حساسیت شرایط می‌شود اما نمی‌گذارد بی‌نصیب بماند و در همان نقطه شروع، روی دستش یک پروانه تتو می‌کند؛ تتویی که به او اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌دهد اما از آن برای نمایش احساساتش به رضا پروانه هم استفاده می‌کند.

در پایان ماجرا حالا دیگر با مژگان قبل فاصله زیادی گرفته است. مثل یکی از اعضای باندهای خلاف، سعی می‌کند نقشش را به درستی ایفا کند و طناز را به رضا پروانه تحویل دهد. با این‌حال کماکان همان ساده‌دلی از رفتارش پیداست.

می‌توان گفت که ژیلا شاهی ستاره قسمت دوم این فصل بود و به احتمال زیاد از این به بعد حضور فعال‌تری در سریال خواهد داشت.

منبع: فیلم‌نیوز

برچسب‌ها: انتخاب سردبیر،برگزیده،پوست شیر،ژیلا شاهی،فیلم نت
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها