انتشار کتابی در حوزه اقتصاد سینما توسط انتشارات دنیای تصویر؛

چگونه هزینه فیلم خود را با بورس تامین کنیم؟

- 2 دقیقه مطالعه

کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» در انتشارات دنیای تصویر منتشر شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» نوشته امین آذریان توسط انتشارات دنیای تصویر منتشر و روانه بازار شد.از سوابق فعالیت امین آذریان ، نویسنده کتاب می‌توان به تهیه‌کنندگی در سینما و تئاتر، مشاور ارشد دبیر جشن سینما و تلویزیون دنیای تصویر (تندیس حافظ)، مولف چندین جلد کتاب در حوزه اقتصادی، مالی و اقتصاد هنر اشاره کرد. امین آذریان دارای مدرک MBA و فوق لیسانس رشته مدیریت است و مدیر و مشاور نهادهای مالی و اقتصادی و بازار سرمایه در ایران نیز بوده است.

او در بخشی از پیشگفتار کتاب تازه خود می‌نویسد: «در سال‌های گذشته، تجربه‌های مختلفی در زمینه تهیه‌کنندگی در حوزه تئاتر و برنامه‌های تولیدی تلویزیونی داشتم و با توجه به صحبت‌هایی که با عوامل پشِت صحنه و جلوی دوربین صورت می‌گرفت، دریافتم که همیشه یکی از دغدغه‌های مهم آنها، مسئله تامین مالی برای راه‌اندازی یک پروژه است. مبالغ خرد تا کلان، با توجه به نوع پروژه‌ای که هر فرد مدنظر دارد، همیشه از مهم‌ترین دغدغه‌ها بوده است. تامین مالی در ایران، در راه اندازی یک پروژه هنری در سینما، تئاتر، تلویزیون، و حتی حوزه موسیقی یا نمایش خانگی همچنان به صورت سنتی انجام می‌شود؛ به این معنا که یک حامی مالی (اسپانسر/ پشتیبان) باتوجه به حمایتی که انجام می‌دهد، درخواست‌هایی از پروژه دارد نظیر تبلیغات، انتخاب بازیگر، دست بردن در نمایشنامه و فیلمنامه، و نظیر آن. این امر، قطعا در کیفیت پروژه و رضایت عوامل نقش به‌سزایی دارد.متاسفانه در بسیاری از پروژه‌ها،در انتهای کار، یا عوامل پروژه از بابت اجرای غیرحرفه‌ای پروژه توسط سرمایه‌گذار یا حامی مالی ناراضی‌اند یا آنچه در ذهن حامی مالی پروژه وجود داشته میسر نشده است.»

کتاب «ابزارهای نوین تامین مالی تئاتر و سینما از طریق بورس» با مقدمه‌هایی از مسعود کیمیایی و حسین عبده تبریزی و ۲۱۸ صفحه در انتشارات دنیای تصویر منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت. همچنین علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت http://www.dtonline.ir به صورت آنلاین کتاب را خریداری نمایند.

برچسب‌ها: اقتصاد سینما،دنیای تصویر،مسعود کیمیایی
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها