سریال «قهوه ترک» چه ویژگی‌های شاخصی دارد؟

یک ماجراجویی دیدنی از تهران تا استانبول

گزارش
- 2 دقیقه مطالعه
بعد از تجربیات مختلف سینما و تلویزیون ایران از تولید در کشورهای همسایه با نگاه‌های اغلب یک‌طرفه، حالا سریال «قهوه ترک» سعی دارد که به گونه‌ای متعادل داستانی را از تهران تا استانبول روایت کند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سریال «قهوه ترک» روایت دختر جوانی است عاشق موسیقی که سودای مهاجرت برای ادامه مسیر حرفه‌ای دارد و در این بین عاشقی هم از راه رسیده و بناست شرایط هجرت را تسهیل کند ولی مشکلات است که وسط می‌افتد و ماجراجویی دیدنی را شکل می‌دهد.

«قهوه ترک» برخلاف فیلم‌هایی مثل «آدم‌برفی» و «زادبوم» صرفا روی تلخ مهاجرت را نشان نمی‌دهد و سعی می‌کند در واقعه‌نگاری اتفاقات پیش روی کاراکتر اصلی نوعی استدلال منطقی به کار گیرد. شور و شوق جوانی و عشق مهاجرت برای زندگی بهتر از یک سو با نیمه پر لیوان و نماهای کارت پستالی استانبول ارائه شده و از طرف دیگر با نمایش نابسامانی‌های موجود در میان پناهندگان و نمایش آفات کشوری که هر مهاجر را به چشم یک عابربانک نگاه می‌کند، نیمه خالی لیوان مهاجرت را می‌بینیم.

«قهوه ترک» را علیرضا امینی ساخته که سال‌هاست فیلم‌های مختلف و عمدتا مینی‌مالیستی را با طیف متنوعی از تهیه‌کننده‌ها، کارگردانی کرده و شاید همان نگاه مینی‌مال باعث شده در ساخت سریال «قهوه ترک» هم زیاد وقت مخاطب را نگیرد و از ابتدا او را درون ماجراجویی کاراکتر اصلی‌اش قرار دهد. امینی در شخصیت‌پردازی ابایی نداشته از اینکه کاراکترهای خود را به دو قطب مثبت و منفی بدل کرده تا نیاز درام را به‌جای بهره‌برداری از شخصیت‌پردازی‌های خاکستری به سمت ایجاد گره‌های داستانی جهت ایجاد تعلیق ببرد.

«قهوه ترک» در تولید سریالی است کم‌نقص و به اندازه در ترکیب استفاده از عناصری که بناست دکوپاژ مدنظر کارگردان را رقم بزنند. محمد شایسته تهیه‌کننده باوسواس سینما بعد از تولید سریال «می‌خواهم زنده بمانم» که در شمار بهترین سریال‌های تاریخ شبکه خانگی بود و تقریبا از ابتدا تا انتها داستان خود را جذاب روایت می‌کرد حالا در «قهوه ترک» نیز تلاش کرده یک سریال دوملیتی را با گشاده‌دستی در تولید به نتیجه برساند.

مرتضی کوه مسکن

برای تماشای «قهوه ترک» می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

گالری عکس قهوه ترک

منبع: سلام نو

برچسب‌ها: امیر جعفری،برگزیده،حامد بهداد،سارا رسول زاده،علیرضا امینی،فیلم نت،قهوه ترک،مجتبی پیرزاده،محمد شایسته
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها