قسمت ششم «قهوه ترک» چگونه بود؟

حرکت صعودی درام

- 2 دقیقه مطالعه

تازه ترین قسمت سریال «قهوه ترک» در ادامه حرکت صعودی اش در روایت قصه وارد فاز تازه ای شد و با غافلگیری های متعددی به بیان قصه ملتهب خود پرداخته است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، در این قسمت ترانه توسط نیروهای جهادی داعش در استانبول به گروگان گرفته می‌شود و در قبال آزادی باید نقشه ای را اجرایی کند، به موازات این اتفاق خواهر او در تهران هم در تلاش برای یافتن او است.

از ویژگی های قسمت ششم سریال «قهوه ترک» بازی امیر نوروزی است که با گریمی خاص و صداسازی جالب توجه نقش رهبر یک گروه جهادی را ایفا می کند. همچنین بازی سارا رسول زاده پس از چند قسمت قوام کافی را پیدا کرده و در سکانس های بسیار خوب حس تنهایی و اضطراب شخصیت ترانه را به تصویر می کشد.

حالا با اطمینان بیشتری می توان ادعا کرد که سریال «قهوه ترک» پس از سه الی چهار قسمت مسیر اصلی داستانش را یافته است و در قسمت های اخیر هم از ریتم بهتری برخوردار شده و هم طبق قواعد فیلمنامه نویسی برای سریال دارای یک آغاز، میانه و پایان استاندارد است و برخلاف قسمت های ابتدایی که روی مقدمه چینی و معرفی شخصیت ها تاکید بی مورد داشت این بار روی حرکت صعودی داستانش و خلق شاه پیرنگ تمرکز کرده است. با آمدن شخصیت ها و موقعیت های داستانی تازه می توان انتظار خلق موقعیت های دراماتیک بیشتری را داشت.

سریال «قهوه ترک» در ژانرهای درام و ماجرایی ساخته شده است و تاکنون داستان سرگردانی و مشکلات دختری به‌نام ترانه را به‌تصویر کشیده است که به‌شکل غیرقانونی از ایران به ترکیه رفته است.

حامد بهداد، سارا رسول‌زاده، امیر جعفری، مجتبی پیرزاده، محمد ولی‌زادگان، امیر نوروزی، بهاره کیان‌افشار، شاهرخ فروتنیان و پیام احمدی‌نیا از جمله بازیگران ایرانی «قهوه ترک» و ایپک تنولجای، سلطان ساروهان و مهمت پولات از بازیگران اهل ترکیه این سریال هستند.

فیلمنامه «قهوه ترک» را محمد رضایی‌راد بر اساس طرحی از نغمه ثمینی و محمد رضایی‌راد نوشته است.

«قهوه ترک» چهارشنبه هر هفته ساعت ۸ صبح در فیلم‌نت عرضه می‌شود.

منبع : خبرگزاری برنا

برچسب‌ها: برگزیده،پویا نبی،حامد بهداد،علیرضا امینی،فیلم نت،قهوه ترک،محمد شایسته
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پربازدیدها