فینال جام جهانی 2006 | ایتالیا - فرانسه

FIFA World Cup Final 2006 | Italy- France

 • %98
 • 8
بدون محدودیت سنی
 • 2 ساعت و 15 دقیقه
  -
  2006
  • ورزشی

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 2006، هجدهمین دوره از این رقابت‌ها بود که به میزبانی کشور آلمان و در ۱۲ استادیوم و 12 شهر مختلف برگزار شد. در پایان رقابت‌ 32 تیم حاضر در این جام، دو تیم‌ ایتالیا و فرانسه موفق شدند به فینال مسابقات راه پیدا کنند. این دیدار در ورزشگاه المپیک برلین و در حضور نزدیک به 70 هزار تماشاگر برگزار شد.
  در همان ابتدای بازی بود که فرانسه صاحب یک ضربه پنالتی شد و زین‌الدین زیدان با یک ضربه چیپ تماشایی و شوکه کننده، دروازه جیان لوئیجی بوفون را باز کرد تا مانند دیدار پایانی 8 سال قبل، بازهم در مسابقه فینال گلزنی کند. برتری فرانسوی‌ها حدود 10 دقیقه طول کشید تا اینکه مارکو ماتراتزی موفق شد روی کرنر ارسالی از سمت راست، با یک ضربه سر زیبا دروازه فابین بارتز را باز کرده و بازی را به تساوی برساند. نود دقیقه تلاش دو تیم با همان نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد.
  در 15 دقیقه دوم وقت‌های اضافه بود که در یک درگیری بین دو گلزن بازی، زین‌الدین زیدان با سر به سینه ماتراتزی، مدافع ایتالیا کوبید که باعث اخراج او شد و به این ترتیب زیدان وداع تلخی با دوران پرافتخار فوتبالش داشت. بازی به ضربات پنالتی رسید و لاجوردی‌پوشان ایتالیا موفق شدند تیم ملی فرانسه را شکست دهند تا برای چهارمین بار فاتح جام جهانی شوند.
  در پایان این دوره از رقابت‌‎ها، زین‌الدین زیدان کاپیتان فرانسه به عنوان بهترین بازیکن این جام انتخاب شد و جی‌جی بوفون، دروازه‌بان افسانه‌ای آتزوری نیز به عنوان بهترین دروازبان این رقابت‌ها لقب گرفت.

  دیدگاه بینندگان

  0919***7619

  یادش بخیر عجب فوتبال جذابی

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت