فینال جام جهانی 2014 | آلمان - آرژانتین

FIFA World Cup Final 2014 | Argentina - Germany 2014

 • %88
بدون محدودیت سنی
 • 2 ساعت و 15 دقیقه
  -
  2014
  • ورزشی

  برای بهره مندی از تمامی محتوای سایت لطفا فیلترشکن خود را خاموش نمایید.

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 2014، بیستمین دوره از این رقابت‌ها بود که به میزبانی برزیل، سرزمین قهوه و پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات برگزار شد. در پایان نیز پس از رقابتی حساس و پرهیجان، تیم‌های ملی فوتبال آلمان و آرژانتین با پشت سر گذاشتن تمامی رقبا به فینال این رقابت‌‎‌ها رسیدند.
  جام برای ژرمن‌ها با پیروزی پرگل چهار بر صفر مقابل پرتغال شروع شد تا برای سایر رقبا خط و نشان بکشند. در مرحله نیمه نهایی نیز در شب تلخ ورزشگاه مینیرو، تیم ملی برزیل با نتیجه تحقیرآمیز هفت بر یک، میزبان را درهم کوبید. از سوی دیگر، پیروزی سخت آرژانتین در دور گروهی برابر تیم ملی ایران، با تک گل زیبای لیونل مسی که در دقیقه نود به ثمر رسید، یکی از گام‌های مهم آلبی سلسته برای رسیدن به فینال و در عین حال از بزرگترین حسرت‌های ایران در تاریخ جام‌های جهانی بود. ورزشگاه معروف ماراکانا در شهر ریودوژانیرو، در حضور نزدیک به 75 هزار تماشاگر میزبان دیدار پایانی بود. دیداری که تکرار فینال جام‌های جهانی 1986 و 1990 محسوب می‌شد.
  نود دقیقه تلاش ستاره‌های دو تیم گلی را در پی نداشت و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد. در حالی که همه تصور می‌کردند ضربات پنالتی تعیین کننده قهرمان خواهد بود، اما این ماریو گوتزه ستاره جوان تیم ملی آلمان بود که در دقیقه 113، توپ ارسالی از جناج چپ را بعد از کنترل سینه زیبا، به کنج دروازه آرژانتین فرستاد تا بخش ژرمن‌نشین ماراکانا غرق در شادی شود. از سوی دیگر چهره‌های غمگین و درهم آرژانتینی‌ها، بار دیگر تقابل اشک‌ها و لبخندها را برای فوتبال‌دوستان رقم زد. در پایان این رقابت‌ها، لیونل مسی علی‌رغم شکست در فینال، بهترین بازیکن این دوره لقب گرفت.
  تکنولوژی خط دروازه نیز برای اولین بار در این دوره از جام جهانی رونمایی شد.

  دیدگاه بینندگان

  خدا رو شکر آلمان برد

  reyhan

  تلخ ترین سال

  خاطره ی تلخ دارم از این بازی

  ارشان قاسم‌نژاد

  کاش خلاصه بازی رو میزاشتید بهتر بود

  ممنون از این کار مبتکرانه..واقعا با این کارخاطرات زنده شد...دمتون گرم و خسته نباشید

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت