فینال جام جهانی 2022 | فرانسه - آرژانتین

FIFA World Cup Final 2022 | France - Argentina

 • %97
بدون محدودیت سنی
 • 3 ساعت و 13 دقیقه
  -
  2022
  • ورزشی

  برای بهره مندی از تمامی محتوای سایت لطفا فیلترشکن خود را خاموش نمایید.

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 2022 بیست و دومین دوره از این رقابت‌ها بود که به میزبانی کشور قطر برگزار شد. در پایان رقابت 32 تیم حاضر، تیم آرژانتین که در بازی نخست مغلوب عربستان شده بود، موفق شد به دیدار نهایی برسد تا حریف تیم پرستاره فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی شود. دیداری که در ورزشگاه ملی لوسیل و در حضور نزدیک به 90 هزار تماشاگر برگزار شد.
  بازی با برتری نسبی آرژانتینی‌ها در حال پیگیری بود تا اینکه داور یک ضربه پنالتی به سود آرژانتین اعلام کرد و لیونل مسی موفق شد گل اول را به ثمر برساند. فرانسوی‌ها که به دنبال جبران نتیجه بودند، اسیر ضد حمله آرژانتینی‌ها شدند و دیماریا گل دوم را برای آلبی سلسته به ثمر رساند. نیمه اول با نمایش ناامید کننده فرانسه، با همین نتیجه به پایان رسید.
  نیمه دوم، بازی متعادل دنبال می‌شد، همه چیز تمام شده به نظر می‌رسید تا اینکه در دقیقه 80، داور این بار یک پنالتی برای فرانسه اعلام کرد که کیلیان امباپه موفق شد اختلاف را به حداقل برساند. دو دقیقه بعد، امباپه فوق ستاره خروس‌ها، با یک ضربه قیچی زیبا، گل دوم فرانسه را به ثمر رساند و ورزشگاه در بُهت فرو رفت.
  90 دقیقه تلاش دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسید. 15 دقیقه اول هم بدون گل تمام شد، اما باز هم این لئو مسی بود که فرشته نجات آرژآنتین شد و در دقیقه 109 گل سوم را به ثمر رساند. فرانسوی‌ها نیز حملاتی را ترتیب دادند تا اینکه در دقیقه 118 باز هم صاحب یک ضربه پنالتی شدند. کیلیان امباپه موفق شد هتریک کند و باز هم بازی را به تساوی کشاند تا ضربات پنالتی تیم قهرمان را مشخص کند.
  امیلیانو مارتینز، سنگربان آرژانتین موفق شد اولین پنالتی فرانسوی‌ها را مهار کند، در ادامه یک ضربه دیگر فرانسوی‌ها نیز از دست رفت و با گل شدن تمام ضربات آرژانتینی‌ها، بالاخره این بازی نفسگیر با پیروزی آرژانتین به پایان رسید. بعد از 36 سال انتظار، آلبی سلسته این بار با رهبری لیونل مسی موفق شد قهرمان جام جهانی شود.
  در پایان این رقابت‌ها، لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها انتخاب شد.
  کیلیان امباپه نیز با 8 گل، عنوان آقای گلی این رقابت‌ها را به دست آورد.
  جایزه دستکش طلا و بهترین بازیکن جوان نیز به ترتیب به امیلیانو مارتینز و انزو فرناندز از آرژانتین رسید.

  دیدگاه بینندگان

  عشق کریس رونالدو آماپه نیمار کریم بنزما

  فقط امباپه حق فرانسه بود

  مسی❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  امیرعلی
  امیرعلی خواجوی صاحان

  سلطان کینگ مسی ناز نفست

  reyhan

  🇦🇷💙🇦🇷💙🇦🇷💙🇦🇷

  arshan hos
  arshan hos

  آرژانتین 👎👎.🇫🇷👍👍

  داشم دیبالا

  مسیی

  سلطان مسی حلالت

  مسی داداشیم

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت