فینال جام جهانی 2002 | برزیل - آلمان

FIFA World Cup Final 2002 | Brazil - Germany

 • %100
 • 7.8
بدون محدودیت سنی
 • 1 ساعت و 38 دقیقه
  -
  2002
  • ورزشی

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 2002، هفدهمین دوره از این رقابت‌ها به میزبانی مشترک کشورهای کره جنوبی و ژاپن بود. این نخستین بار در تاریخ جام‌های جهانی بود که میزبانی آن، به طور مشترک میان دو کشور برگزار می‌شد و یکی از بحث برانگیزترین دوره‌ها در بخش داوری بود که با جنجال‌های زیادی همراه شد.
  تیم فوتبال برزیل برای سومین دوره پیاپی به فینال مسابقات رسید تا حریف تیم قدرتمند آلمان شود. دیدار پایانی با قضاوت پیر لوئیجی کولینا، داور سرشناس ایتالیایی در ورزشگاه بین‌المللی یوکوهامای ژاپن برگزار شد که حدود 70 هزار نفر از نزدیک شاهد این دیدار جذاب بودند.
  نیمه اول بازی با برتری برزیل همراه بود اما حملات پیاپی طلایی پوشان راه به جایی نبرد تا دو تیم با نتیجه بدون گل به رختکن بروند. نیمه دوم بازی نیز متعادل پیش می‌رفت تا اینکه بالاخره در دقیقه 67، رونالدو روی دفع ناقص الیورکان که تا قبل از دیدار فینال فقط یک گل دریافت کرده بود، گل اول بازی را به ثمر رساند. دقیقه 79، باز هم این رونالدو بود که با یک ضربه بغل پای فنی توپ را به تور دروازه آلمان چسباند تا سلسائو با درخشش او که با ظاهری عجیب در فینال حضور پیدا کرد، با همین نتیجه برای پنجمین بار، عنوان قهرمانی را کسب کند.
  در پایان این رقابت‌ها، رونالدو با آمار خیره‌کننده هشت گل به عنوان آقای گلی رقابت‌ها رسید و الیور کان، دروازبان افسانه‌ای تیم آلمان نیز بهترین بازیکن این رقابت‌ها لقب گرفت.

  دیدگاه بینندگان

  0910***8018

  🤮🤮🤮😠😠

  0912***2160

  فینال های جام جهانی زیبایی است

  0937***7556

  بهترین فینال

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت