فینال جام جهانی 1974 | هلند - آلمان غربی

FIFA World Cup Final 1974 | Netherlands - West Germany

 • %100
بدون محدودیت سنی
 • 1 ساعت و 34 دقیقه
  -
  1974
  • ورزشی

  برای بهره مندی از تمامی محتوای سایت لطفا فیلترشکن خود را خاموش نمایید.

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 1974، دهمین دوره از این رقابت‌ها بود که در کشور آلمان غربی برگزار شد. یکی از اتفاقات جالب این دوره، هم‌گروهی تیم‌‍‌های آلمان غربی و آلمان شرقی بود. بعد از رقابت 16 تیم حاضر در مسابقات، در نهایت تیم ملی هلند و آلمان غربی موفق شدند به دیدار پایانی راه پیدا کنند. فینال بازی‌ها در ورزشگاه المپیک مونیخ انجام شد که بیش از 75 هزار تماشاگر از نزدیک شاهد این دیدار حساس بودند.
  دیدار پایانی، شروع دراماتیکی داشت و در حالی که تنها 90 ثانیه از بازی گذشته بود، یوهان کرایف، کاپیتان و فوق ستاره تیم ملی هلند در محوطه جریمه سرنگون شد و یوهان نیسکنس سریع‌ترین گل تاریخ فینال این رقابت‌ها را به ثمر رساند و لاله‌های نارنجی را یک بر صفر پیش انداخت.
  تیم میزبان که دوست نداشت بازنده به رختکن برود، حملاتی را ترتیب داد و در نهایت در دقیقه 25 صاحب یک ضربه پنالتی شد که پل براینر آنرا تبدیل به گل کرد. آلمان غربی سوار بر بازی بود و در دقیقه 43 روی ارسالی از سمت راست، این بار گرد مولر، بمب افکن ژرمن‌ها‌ بود که موفق به گلزنی شد و ورزشگاه را غرق در شادی کرد. نیمه دوم هم بدون اتفاق خاصی به پایان رسید و آلمان غربی برای دومین بار فاتح این رقابت‌ها شد.
  یوهان کرایف نیز علی‌رغم شکست در فینال، به عنوان بهترین بازیکن این دوره از رقابت‌ها شناخته شد.

  دیدگاه بینندگان

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت