فینال جام جهانی 2010 | هلند - اسپانیا

FIFA World Cup Final 2010 | Netherlands - Spain

 • %97
بدون محدودیت سنی
 • 2 ساعت و 14 دقیقه
  -
  2010
  • ورزشی

  برای بهره مندی از تمامی محتوای سایت لطفا فیلترشکن خود را خاموش نمایید.

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 2010، نوزدهمین دوره از این رقابت‌ها بود که به میزبانی کشور آفریقای جنوبی برگزار شد. جایی که هنوز صدای شیپورهای معروف آن یعنی ووووزلا در ورزشگاه‌ها به گوش می‌رسد.
  پس از رقابت جذاب 32 تیم حاضر، در نهایت این تیم‌های ملی اسپانیا و هلند بودند که موفق شدند به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه پیدا کنند. ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ میزبان این دیدار حساس بود که بیش از هشتاد هزار تماشاگر از نزدیک شاهد آن بودند.
  تیم هلند در حالی پای به دیدار پایانی گذاشته بود که در دو فینال قبلی خود در جام‌های جهانی شکست خورده بود، اسپانیا نیز در سال 2008 قهرمان اروپا شده بود. از صحنه‌های ویژه بازی، جدال میانه میدان دو بازیکن بود، جایی که نایجل دی یانگ با لگد به سینه ژابی آلونسو هافبک تیم اسپانیا کوبید. اما داور مسابقه فقط یک کارت زرد به او داد. تلاش دو تیم در پایان نود دقیقه بی‌نتیجه بود و بازی به وقت‌های اضافه رسید.
  درحالی که به آخرین دقایق بازی نزدیک می‌شدیم و همه منتظر تعیین تیم پیروز در ضربات پنالتی بودند، این آندرس اینیستا بود که توانست در دقیقه 118 قفل دروازه هلند را باز کند تا اسپانیا برای اولین بار بر بام فوتبال دنیا بایستد و لاله‌های نارنجی همچنان در حسرت قهرمانی جهان بمانند.
  در پایان این رقابت‌ها، ایکر کاسیاس گلر نامدار اسپانیا، بهترین دروازبان این دوره لقب گرفت و برنده جایزه دستکش طلایی شد. وسلی اسنایدر، هافبک هلندی نیز که با عملکرد درخشان خود، سهم زیادی در فینالیست شدن تیم هلند داشت، با 5 گل در کنار سه بازیکن دیگر، مشترکا بیشترین گل را در این رقابت‌ها به ثمر رساند.

  دیدگاه بینندگان

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت