فینال جام جهانی 1982 | ایتالیا - آلمان غربی

FIFA World Cup Final 1982 | Italy - West Germany

 • %91
 • 7.3
بدون محدودیت سنی
 • 1 ساعت و 34 دقیقه
  -
  1982
  • ورزشی

  چکیده داستان

  جام جهانی فوتبال 1982، دوازدهمین دوره از این رقابت‌ها بود که در کشور اسپانیا برگزار شد. رقابت جذاب و دیدنی 24 تیم حاضر در این رقابت‌ها، در دو مرحله گروهی و سپس مرحله نیمه نهایی انجام شد و در نهایت تیم‌های ایتالیا و آلمان غربی موفق شدند به فینال مسابقات راه پیدا کنند. دیدار فینال در ورزشگاه سانتیاگو برنابئوی شهر مادرید برگزار شد که حدود 90 هزار تماشاگر، از نزدیک شاهد این دیدار حساس بودند.
  نیمه اول، دو تیم بازی محتاطانه‌ای را به نمایش گذاشتند و بدون گل به رختکن رفتند. در نیمه دوم و دقیقه 57 بود که پائولو روسی، ستاره آتزوری، قفل دروازه ژرمن‌ها را شکست و لاجوردی پوشان را پیش انداخت. سپس در دقایق 69 و 81 نیز ایتالیایی‌ها دو گل دیگر به ثمر رساندند و تک گل دقیقه 83 آلمان، فقط سنگینی شکست را کمتر کرد و در نهایت این ایتالیا بود که برای سومین بار فاتح جام جهانی شد.
  کارل هاینتس رومنیگه مهاجم مطرح تیم ملی آلمان که موفق شده بود در سال‌های 1980 و 1981 دو بار پیاپی برنده توپ طلای اروپا شود، امید اول ژرمن‌ها در این دوره از مسابقات بود، اما زیر سایه‌ی پائولو روسی، گلزن استثنایی ایتالیایی قرار گرفت. پائولو روسی در پایان مسابقات، با شش گل، عنوان آقای گلی جام را کسب کرد و بهترین بازیکن این دوره نیز شناخته شد.

  دیدگاه بینندگان

  0918***4815

  با سلام خدمت فیلم نت من تقریبا یک ماه عضو فیلم نت شدم خیلی عالی هستید ای کاش فوتبال قدیمی با صدای گزارشگر خودمون پخش می‌شد خیلی عالی میشد

  دریافت اپلیکیشن های فیلم‌نت